Včera jsem na záchodech našla fialové tampóny

Včera jsem na záchodech našla fialové tampóny

[b]

4.5.2021

Měla jsem jít už spát. Bylo kolem jedenácté. Skočím si tedy na toaletu. Močím si pod vlivem spánků, chci se utřít, a něco mi spadne do oka. Tedy ne doopravdy. Viděla jsem fialovou krabičku s tampóny. Ale takhle barevnou jsem snad ještě neviděla. Během utírání mě napadlo, zda by třeba ty tampóny vevnitř mohly být taky fialové… Zalehla jsem do nově povlečené postele s tématikou bajek a ilustracemi od Lady. Ano, jsem sama dost proti JáMasařka apod. Ale tohle byl dárek a jako malá jsem si neustále prohlížela ty pohádky v bílé knížce. Možná jsem, pardon, určitě jsem, pokrytec, kdo není?

Peřina byla moc příjemná, dost si na látku potrpím. Tahle není ani moc tvrdá ani moc jemná. Věděla jsem, jak se téhle verzi bavlny říká, ale opravdu si nevzpomenu. Do hlavy mi opět skočí ty tampóny. Jak bych tu barvu popsala? Byla taková… agresivně levandulová. Neonově možná. Ano, neon je to slovo. Neonová fialová s předky levandule. Byla to moje oblíbená značka, bohužel moc silné. Nemluvě o tom, že jsem zrovna přestala menstruovat. /p>

Ale zpět k mojí myšlence. Mohou mít tampóny jako takové různé barvy? Možná by to byla i legrace. Myslím, že ta značka, co používám, má něco podobného, kdy obaly jsou vždy jiné, ale co samotná vata? No, to by asi nebylo moc výhodné pro menstruující. Víte, barva krve je dost velký indikátor toho, jestli jste zdraví. Hnědá často znamená, že jste na začátku nebo úplném konci menstruace. Proto asi fialové tampóny nejsou ten nejlepší nápad. Červená a fialová… To je asi hnědá ne? Takže byste byli neustále na začátku nebo konci menstruace.

Jak tak přemýšlím o tampónech, tak vzpomínám na jednu situaci… Menstruací trpím už od deseti let. A když přišel čas na to, jít na druhý stupeň, musela jsem automaticky na adaptační kurz. V té době jsem si ještě neuvědomovala, že jít nemusím. Nicméně mi maminka připravila soupravu vložek a tampónů do průhledné taštičky s nějakou oranžovou látkou. No samozřejmě, že to jiné spolužačky objevily. Hned se ptaly se znechuceným úšklebkem: „[b], ty bereš tampóny?“

Ne, tampóny neberu ani nepoužívám, alespoň v té době ne. Byla jsem rudá jako rak… Zase terčem posměchu za něco, co nemůžu… Já bláhová si myslela, že menstruace není tabu mezi dívkami. A zase jsem se mýlila. Teď se navzájem prosíme, aby jedna druhé dala tampón ze špinavé kabelky. Samozřejmě nepoužitý.

Chtěli byste být fialoví? Tím nemyslím jako mrtví, ale jako kdyby vaše kůže byla fialová anebo modrofialová.